Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Jak na rychlý notebook a počítač

12.3.2009

okpc.jpg

Každý z nás si jistě všimnul výrazného zpomalení chodu notebooku , či počítače po pár měsících bezproblémového chodu. Operační systém nabíhá znatelně pomaleji, takže si při startu notebooku můžeme vychutnat šálek kávy. Ti z nás, kteří potřebují pracovat pokud možno okamžitě, začínají rudnout, potit se a objevují se náznaky záchvatu vzteku. Ovšem, proč se trápit? V dnešní době je spousta nástrojů pro tzv. optimalizaci (zlepšení, zrychlení, oprava počítače ). Pokud si netroufneme, můžeme využít kvalitní servis a nechat odborníky odvést správně svoji práci.Pojďme se společně podívat na příčiny zpomalení našeho miláčka, jak s nimi zatočit a čím si pomoci. Rychle, zdarma a účinně.Nejčastějšími příčinami jsou:

1) Postupem času, stále více spouštěných procesů při startu operačního systému. Uživatel počítače , notebooku postupem času instaluje více a více software, např. komunikační programy, jako Skype a ICQ automaticky zatrháváji při instalaci možnost spustit při startu počítače. A tím pádem máme už o dva spouštěné procesy navíc a zpomalení může být znatelné.

2) Další příčinou je neustálá změna a tvorba nových registrů. (Registry OS Windows jsou jakýmsi úložným prostorem – databází, kde si systém ukládá veškerá nastavení a jejich změny. Nalezneme zde např. vše o hardware a software. Proto je třeba Windows vyčistit od zbytečných, již nepoužívaných registrů např. od odinstalovaných periférií (tiskáren , multifunkčních zařízení , scanerů ad.), nebo software.

3] Samozřejmě také zpomalují systém procesy, které běží bez našeho vědomí tzv. na pozadí, příkladem je antivirový program, knihovny pro správné zobrazování aplikací, internetové doplňky, e-mailový klient apod.Nebude na škodu, když si připomeneme tolikrát zdůrazňovanou informaci:

Každý uživatel by měl pravidelně defragmentovat harddisk (i tato aplikace pomůže, pokud chceme docílit správného chodu počítače , notebooku . Defragmentace disku, je nástroj, který slučuje stejné, či podobné části souborů a adresářů k sobě a tím umožňuje systému snadnější a rychlejší čtení těchto dat).Nástrojů na čištění registrů a optimalizačních nástrojů je dnes opravdu spousta. CCleaner je jedním z nich.

CCleaner – malý/velký bojovník
Program CCleaner je perfektní a snadno ovladatelný pomocník, během pár sekund dokáže vymazat z vašeho zaplněného disku nemálo MB, ne-li GB (individuálně). Tento povedený program s příjemným uživatelským rozhraním a v plné podpoře českého jazyka, je zcela zdarma ke stažení ve free verzi (volně šiřitelná) na serveru stahuj.czTěm z Vás, kteří chtějí počítač vyléčit opravdu důkladně (a není jim líto investovat 299, resp. 499 Kč), můžeme doporučit vynikající program VYČISTIT POČÍTAČ , o němž jsme již psali v článku I VÁŠ POČÍTAČ POTŘEBUJE VYČISTIT*Autor článku : Lubor ChmelařProvádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médiíKVALITNÍ SERVIS KVALITNÍ SERVIS – servis a opravy notebooků, servis tiskáren, opravy PC počítačů, servis monitorů, opravy UPS a servis kamerCopyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz