Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


I Váš počítač potřebuje vyčistit !!

26.1.2009

pc_cleaning.jpg

Znáte to: Čím déle vlastníte Váš počítač nebo notebook, tím pomaleji běží a tím častěji se zasekává, Je to tak obvyklé, že toto nepříjemné chování počítačů už nikoho nepřekvapuje. Miliony uživatelů PC počítačů, notebooků jsou denně frustrovány a okrádány o čas.


Proč tomu tak je?

Při běžném provozu počítače vzniká množství neviditelného „odpadu“, který znečišťuje a zpomaluje operační systém. Nejvíce odpadu vzniká při neodborné instalaci programů a her, ale také při „zaseknutí“ či špatném vypnutí PC. Počítač tak musí překonávat stále větší množství překážek a z pohledu uživatele se výrazně zpomaluje.


Jak to změnit ?

Jednoduše řečeno, Váš počítač potřebuje pravidelné čištění a údržbu. S programem VYČISTIT POČÍTAČ zvládne pravidelné čištění počítače opravdu každý. Objednejte si jej co nejdříve a ušetříte peníze za servis počítačů i spoustu starostí!


Výhody programu VYČISTIT POČÍTAČ

 • Rychlá kontrola a čištění nejdůležitějších oblasti Vašeho počítače
 • Zrychlení startu počítače
 • Zrychlení běhu většiny programů
 • Méně „zaseknutí“ počítače
 • Menší riziko ztráty důležitých dat
 • Více místa na disku
 • Snadná obsluha, kterou zvládne i začátečník
 • Určen pro WindowsTM 98, XP, VistaTM
Více informací o problematice čištění počítače :Na této stránce jsme shromáždili podrobnější informace o problematice čištění počítačů pro ty, kteří chtějí vědět víc. Informace jsou záměrně podány jednoduchým stylem, s mnoha zjednodušeními.


Mimochodem, program VYČISTIT POČÍTAČ je navržen tak, aby jej mohl obsluhovat i naprostý laik. Následující informace tedy pro úspěšnou údržbu Vašeho počítače nemusíte znát, vždy je však dobré vědět něco o tom, co se vlastně ve Vašem počítači děje…


Především: jaký je rozdíl mezi Windows, počítačem a operačním systémem

Počítač je skříň, kterou máte doma, a operační systém je nejdůležitější program, který na něm běží. Windows jsou operační systém (nejrozšířenější, avšak existují i jiné, např. Linux). Chování počítače je tedy vlastně chování operačního systému, protože počítač bez operačního systému je jen mrtvá hrouda železa (a plastu). Protože však z pohledu většiny uživatelů tyto odlišné věci splývají, používáme na těchto stránkách pojem „počítač“, „Windows“ a „operační systém“ jako synonyma.


Kde vlastně počítačový odpad vzniká

Srdcem operačního systému je tzv. „Registr“, v němž je uloženo obrovské množství informací o počítači. Instalace a odinstalace programů, „zaseknutí“ počítače, ale dokonce i běžný běh počítače – to vše jsou místa, při nichž může dojít k poškození, jinými slovy k zapsání chybné informace do „Registru“.


Dalším místem náchylným ke vzniku odpadu jsou dočasné soubory a složky. Při běhu počítače vzniká obrovské množství dočasných souborů, přičemž často dochází k tomu, že to soubory nejsou správně smazány a jen zabírají místo.


Jak vlastně může tento odpad zpomalit počítač ?

Ukážeme si to na jednoduchém případu – spuštění nápovědy. Chete-li na počítači spustit nápovědu, stisknete obvykle tlačítko F1. Počítač poté hledá, kdy je vlastně nápověda umístěna. Informace o umístění nápovědy jsou schovány – jak jinak – v registru. Pokud tedy registr obsahuje kromě správných informací o umístění nápovědy také chybné, musí počítač prohledat spoustu míst, než nápovědu najde. Uživateli se to jeví tak, že spuštění nápovědy trvá několikanásobně déle, než by mělo.

Poznámka: Spuštění nápovědy je modelový příklad; ve skutečnosti se počítač do Registru dívá neustále, takže chybný Registr zpomaluje v počítači téměř vše.


Jak poznám, kolik „odpadu“ je v mém počítači ?

Program VYČISTIT POČÍTAČ při každém prohledání počítače ukáže přesné množství nalezených chyb (=„odpadu“) a rovněž se postará o jejich nápravu. Bez spuštění této analýzy lze množství odpadu pouze odhadovat; pokud se však Váš počítač chová viditelně „hůře“, než dříve, je vysoká pravděpodobnost, že je silně znečištěn.


Jak program Vyčistit počítač hledá odpad ?

Program VYČISTIT POČÍTAČ prochází výše uvedené kritické oblasti, kontroluje správnost mnoha hodnot v „Registru“ a kontroluje také dočasné soubory, zda jsou potřeba či nikoliv. Chybné či zastaralé hodnoty v Registru jsou podle zvoleného způsobu opravy a jejich druhu opraveny nebo smazány.


Tak to zvládne uživatel ručně taky, ne?

V principu ano. Program VYČISTIT POČÍTAČ však zkontroluje (v závislosti na aktuálním stavu Vašeho počítače) během několika málo minut desetitisíce těchto hodnot, což je vzhledem k rozsahu úkol pro program, nikoliv pro člověka.


Jsou i jiné možnosti, jak dospět k čistému počítači?

Pokud nejste počítačovými odborníky, máte zhruba tyto možnosti:


 • Koupit nový (=zatím čistý) počítač.

  Radikální řešení – avšak bude Vás stát desetitisíce, a za dva roky budete mít stejný problém

 • Nainstalovat znova operační systém.

  Méně radikální řešení, avšak (nejste-li znalci) rozhodně práce pro odborníka, viz níže. Kromě přeinstalace systému je také třeba znova nainstalovat všechny používané programy, nastavit e-mailové účty, zadat znova všechna uživatelská nastavení apod.

 • Svěřit údržbu odborné servisní firmě

  Rozhodně se vyplatí, pokud je váš počítač „na pokraji smrti“. Skutečný odborník vždy dokáže opravit počítač lépe než sebedokonalejší program. Při běžné údržbě však odborník nakonec stejně „projede“ Váš počítač některým čistícím programem – a proč platit opakovaně za něco, co můžete udělat sami?

 • Svěřit údržbu počítače kamarádovi odborníkovi

  Velmi levné řešení. Máte-li kamaráda odborníka, doporučujeme. Při častém „obtěžování“ je zde určité riziko, že přijdete o kamaráda. Postup, který kamarád odborník zvolí, záleží na jeho erudici a obvykle bude více či méně podobný postupu odborné firmy , viz výše.
Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií
Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz