Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Co můžete sami udělat pro svůj PC počítač

9.2.2009

pc_sestava3.jpg

K tomu, aby Váš PC počítač fungoval rychle, bezpečně a spolehlivě, je potřeba vynaložit určité úsilí.

Zejména PC počítačům vadí prach, počítačové viry, nedostatečná ochrana proti útokům zvenčí a hromadění počítačového „smetí“ v paměti počítače.


Abyste zamezili působení negativních vlivů, je potřeba splnit zejména následujících 7 doporučení :

  • Používat pouze legální software. Dále je ovšem nutné jej pravidelně „záplatovat“, tj. stahovat aktualizace programů z webů jejich výrobců. I programátoři počítačů jsou pouze lidé a proto, jak známo, se dopouštějí při své práci chyb. Nejčastějším projevem jejich nedokonalosti pak je postupné odhalování bezpečnostních děr . Proto je nutné používat poslední aktuální verze počítačových programů.
  • Důvěřuj, ale prověřuj ! Je potřeba být nedůvěřivý vůči e-mailům. Neotevírejte podezřelé e-maily ani tehdy, když se tváří, že Vám je posílají přátelé!! Viry dnes zcela běžně falšují odesílatele a to, že Vám přichází hezký e-mail od známého, ještě neznamená, že Vám zprávu skutečně posílá právě on. Zvláště nereagujte na e-maily, vyzývající Vás k zadání hesel nebo PINů do počítače, ať už z jakéhokoli důvodu. Divili byste se, ale Váš vlastní počítač Vás dokáže okrást mnohem elegantněji, než ten nejšikovnější zloděj.
  • Buďte opatrní na svá data ! Neukládejte důležité soubory jen na jednom místě. Zálohujte je pravidelně na oddělená média, nejlépe zcela mimo vlastní PC počítač. Nezapomeňte, že když selže počítač, může být už pozdě z PC něco zachraňovat.
  • Chraňte svůj počítač proti vnějšímu světu ! Kromě internetového prohlížeče implementovaného v operačním systému počítače používejte ještě kvalitní firewall – klidně i ten od Microsoftu, který je součástí MS Windows – kde je navíc nutné povolit funkci automatické aktualizace Windows.
  • Používejte kvalitní antivirový program ! a pravidelně jej aktualizujte z webu výrobce. Jen s ním budou Vaše data v bezpečí. Kvalitní antivirus Vás neobtěžuje každých 5 minut dotazem, zda je nutné v PC něco smazat, povolit či zakázat. Ví sám, co je dobré počítači povolit a co už ne.
  • Pravidelně počítač čistěte, anebo rovnou celý přeinstalujte. Nechcete-li procházet pravidelně proceduru kompletní přeinstalace PC počítače, pomůže Vám náš program VYČISTIT POČÍTAČ
  • Jestliže nic z uvedeného nevede k očekávanému výsledku, svěřte počítač k servisu PC odborníkům.


Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií


Doporučujeme : Máte v plánu obnovu Vaší podlahy ? Kvalitní renovace podlah , pokládky podlah a další podlahářské práce nabízí naše podlahářství v Ostravě Podlahy Ostrava . Provedeme Vám rychlou a levnou pokládku podlahy.
Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz