Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Tiskárna Epson Stylus NX400 - Levná s kompromisy

7.6.2009

epson_logo.jpg

Tiskárna Epson Stylus NX400 jako dobrý model do domácnosti


Model NX400 od tohoto známého výrobce přichází na trh jako vybalancovaná tiskárna, která se sice řadí do segmentu levných přístrojů, nicméně se autorům z Epsonu povedlo odebrat pouze ty méně potřebné funkce a stále udržet poměrně kvalitní výkon. Tento zajímavý koncept se prokazatelně vyplatil a tiskárna se už téměř půl roku drží na špičkách prodejnosti. Tomu pochopitelně napomáhá i cena, která je zhruba 1800 Kč.


Už na první pohled vypadá tato tiskárna Epson velmi zajímavě a od ostatních modelů se poměrně odlišuje. Co se týče designových prvků, tak dominantní jsou pochopitelně zásobníky papíru. V podstatě jsou umístěny na stejném místě, nicméně systém malých přehrádek odděluje 150listový vstupní zásobník od výstupního, který má kapacitu pouze 30 listů. Poměrně netradiční je v této cenové kategorii ovládání pomocí LCD displeje (i když některá tlačítka ovládací panel také má), který se zde povedlo nainstalovat. Má úhlopříčku 2,5 palce a nejužitečnější je při správě tisku fotografií.


Co se týče výkonu, tak se jedná o multifunkční inkoustovou tiskárnu, která kombinuje standardní tisk se skenerem a kopírkou. Jak už bylo řečeno v úvodu, Epson pochopitelně musel výbavu lehce osekat, aby dosáhl tak nízké ceny, nicméně byl ve svých tazích velmi citlivý a tiskárna je tak stále velmi kvalitní. Při tisku na méně kvalitní papír je sice rychlost cca 5 stran za minutu, což je určitě horší průměr, nicméně při použití kvalitnějších gramáží dokáže tento model tisknout touto rychlostí i složitější barevné grafiky, což je jeho velká výhoda, která ho zároveň lehce stylizuje do pozice průměrné fotografické tiskárny. Výstupní kvalita textu je sice lehce „hrubá“, nicméně černá barva je téměř dokonalá. Kvalita obrázků pak v podstatě odpovídá ceně, přičemž na fotografickém papíru dokáže tiskárna takřka zázraky.


Jednou ze zajímavých funkcí, kterou zde Epson ponechal, je tzv. obnova barev, kterou obecně nabízí jen pár tiskáren a je tak lehkým překvapením, že právě tento levnější model je mezi nimi. V praxi tato technologie funguje tak, že když je do zásobníku vložen prázdný fotopapír a do skeneru nebarevná fotografie, tiskárna dokáže vykreslit barvy a vytisknout fotografii barevně a navíc ve vysoké kvalitě. Toto vše lze realizovat buď bez potřeby počítače, nebo lze barevný obraz do něj i uložit, pokud má nainstalovaný dodávaný software.


Z praktického hlediska je tak tiskárna velmi výhodným kompromisem pro nenáročné zákazníky. K počítači jí lze připojit samozřejmě pomocí USB portu, který je na tomto modelu hodně nenápadně zastrčen. Co se týče problémů, které tato tiskárna přináší, tak prvním a spíše kosmetickým je manuál, který nemá úplně zdařilý koncept a pochopení ovládání tiskárny bude záležet spíše na praxi uživatele. Druhým problémem, který se objevuje u všech tiskáren levnější třídy, je složitější výměna tonerů respektive jejich cena. K tiskárně jsou v základním provedení dodávány čtyři tonery, nicméně jejich výměna přijde na nemalé peníze – zhruba 600 Kč každý. Na druhou stranu je tiskárna jednou z nejspolehli­vějších na trhu.
*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis tiskáren : Servis tiskáren , upgrade a rozšíření tiskáren, instalace a profylaxe tiskáren , opravy a výměna tiskových hlav pro tiskárny, výměny vadných dílů tiskáren provádí naše opravna tiskáren v rámci oprav za nové originální náhradní díly . Dodávky samostatných náhradních dílů pro tiskárny , dodávky nových tiskáren, servisní hotline pro tiskárny a software, opravy a servis všech typů závad tiskáren. Prodej originálních náhradních dílů pro tiskárny. Opravy tiskáren poskytují naše opravny tiskáren ABAX celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií
Servis notebooků a PC počítačů opravy UPS monitorů kamer TV KVALITNÍ SERVIS


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz