Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


LCD monitor Acer H233H bmid - HD

15.3.2009

lcdac.jpg

Chcete-li přejít na vysoké rozlišení displeje LCD , které dokáže zpracovat HD video, ale nejste připraveni investovat do 24-palcového modelu, je právě pro vás produkt společnosti Acer s označením Monitor ACER H233H bmid. Tento model je relativně cenově dostupným řešením. Je to 23-palcový LCD monitor panel standartu High-Definition (Vysoké rozlišení) ve svém širokoúhlém poměru stran 16:9 a nabízí velice dobrou kvalitu barev a čitelnost textu. Tento model není bezchybný, ale řadí se mezi průměrně výkonné LCD monitory panely ve stupnicích šedé a s omezenou sadou funkcí jinak solidní nabídky. Cena se pohybuje kolem příjemných 4600 Kč.


Panel je zasazen do černé skříně s lesklým povrchem, zkosenou hranou a zaoblenými okraji. Tlačítko pro zapínání a vypínání panelu je osvětlenou bílou LED žárovečkou. Kontrolky na panelu jsou na doted citlivé a při zmáčknutí se rozzáří jasnějším světlem. Na přední straně uprostřed monitoru se třpytí logo výrobce Acer. Vstupní kontrolkou volíte mezi vstupními zdroji zobrazení (VGA, DVI, HDMI). Menu kontrolka aktivuje na displeji OSD systém a Auto kontrolka automaticky nastaví pozici a časování obrazu za vás. Dvě ovládací šipky slouží pro pohyb v OSD menu a zároveň jako horké klávesy pro nastavení hlasitosti reproduktoru. Speciální „e“ kontrolka slouží pro volbu režimů (text, standart, grafika, film a definovaný uživatelem). Profil definovaný uživatelem, vám umožní nastavit jas, kontrast a RGB úroveň. Ovládací prvky jsou při prvním použití snadno použitelné. V OSD menu můžete nastavit teplotu barev, Acer Adaptive Kontrast (ACM), která zvyšuje kontrastní poměr od 1000:1 (statický) až po 40000:1 (dynamický). Pokud budete používat displej monitoru ve špatně osvětlené místnosti, dynamické nastavení bude zobrazovat barvy světleji.


Panel je podpírán lesklou černou oválnou základnou, která umožňuje náklon 20 stupňů, ale postrádá nastavení výšky, otáčení, a pivotní úpravy. HDMI, DVI a VGA (analogové) vstupy jsou umístěny na zadní straně displeje a je zde i audio jack pro 1.5-watt integrované reproduktory, které jsou předvídatelně nedostatečné z hlediska objemu. Tato výbava postačuje, ale s několika USB porty nebo zabudovanou čtečkou karet, jako jsou nabízeny např. u modelu Dell UltraSharp 2408WFP, by bylo LCD ideální. Ovšem tato změna by se projevila na ceně.


Barvy jsou živé a hladiny rovnoměrně od tmavé až po světlé. Malý text se zobrazuje ostrý a rovnoměrně rozložený, a to i na 5,3 bodů. Nicméně, panel má nějaké problémy se zobrazením dvou nejtmavších a dvou nejsvětlejších vzorků na 64– přírůstkových stupnicích šedé, který není neobvyklý s TN (twisted nematic) panely.


Hráči a fanoušci filmu budou potěšeni 5-ti milisekundovou odezvou, která umožňuje, že displej reaguje rychle na video prudké změny ve 3D akčních hrách hladce a bez přítomnosti rozčilujících artefaktů pohybu. Jako HDTV monitor, byl H233H působivý. Úhly pohledu nabízejí 160 stupňů (horizontálně a vertikálně).


LCD monitor Acer H233H je ideální volbou pro lidi, kteří chtějí vysoké-rozlišení displeje, ale nemají k dispozici prostor, nebo finance, na větší model. Já bych si přál ještě několik funkcí, jako je nastavitelnost podstavce a několik USB portů, ale s ohledem na solidní výkon a nízkou cenu je panel působivý.

*Autor článku : Lubor Chmelař , Zdroj: PC MagazineProvádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií
KVALITNÍ SERVIS KVALITNÍ SERVIS – servis a opravy monitorů


První pomoc pro Váš LCD monitor


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz