Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Tiskárna Canon Pixma IP2600 - Levná, ale pomalejší

31.5.2009

canon_logo.jpg

Až podezřele levná tiskárna s kvalitním tiskem – Canon Pixma IP2600


Této tiskárně už je sice zhruba rok, nicméně se stále drží na předních pozicích v žebříčcích, které se týkají jak prodejnosti, tak i hodnocení expertů. Samotný Canon jí charakterizuje jako levnou variantu pro domácnosti a studenty, která nemá přehnaný počet v mnoha případech zbytečných funkcí, ale která se zaměřila hlavně na velmi dobrý tisk v kombinaci s nízkou cenou. To vše tato tiskárna splňuje – ve své kategorii nemá, co se týče kvality, konkurenci a její cena se pohybuje na hranici 1100 Kč.


Na první pohled vám toho tiskárna o sobě moc neprozradí. Má klasický „krabicový“ design, který je pro tyto modely charakteristický. Prakticky jedinými designovými prvky jsou tak pouze oba podavače a to oddělený vstupní a výstupní, přičemž oba mají kapacitu 150 listů. Tiskárna sice nemá dnes již standardní LCD monitor na ovládání, nicméně inteligentně řešená tlačítka bohatě postačí. Funkčně řešené je také umístění zásobníků na tonery, které se dají po zběžném pročtení manuálu snadno vyměnit. Celý ovládací panel je řešený zajímavou kombinací LED diod, které šetří energii, a popisků, ve kterých se bez pročtení návodu k použití lze jen těžko orientovat.


Samotné technické parametry této tiskárny Canon pak odpovídají ceně, i když v mnoha ohledech překvapují. V podstatě se jedná o inkoustovou tiskárnu s maximálním rozlišením tisku 4800×1200 dpi, přičemž díky moderní hlavě FINE používá pro tisk kapičky o velikosti 2 pl. Poměrně nečekaně dokáže tiskárna tisknout i fotografie a to ve výše zmíněné kvalitě a s rozměry 10×15 cm. Navíc to u fotky bez okrajů zvládne za 55 sekund. Na druhou stranu je lehce pomalejší v tisku dokumentů a vyžaduje tak notnou dávku trpělivosti – texty tiskne s průměrnou rychlostí 8,5 stránky za minutu, což je málo i v její cenové kategorii.
Zmíněný problém s rychlostí tisku ale tato tiskárna s přehledem dohání výstupní kvalitou, na kterou se v uvozovkách vyplatí počkat. Texty jsou dokonale ostré a neobjevují se žádná světlá místa, která by byla způsobená technickými nedostatky. I barvy jsou nesmírně kvalitní a to i na běžném papíru. Pokud navíc uživatel použije dnes již běžný fotopapír, bude barevný tisk působit ještě detailnějším a až přirozeným dojmem.


Jak už bylo naznačeno v úvodu, Canon s cílem dosáhnout co nejnižší ceny odebral některé technologie, které jsou pro řadu Pixma charakteristické. Udržela se ale stále funkce ChromaLife 100, která zaručuje, že budou fotografie vypadat naprosto stejně i sto let po vytisknutí. Další výhodou je fakt, že tiskárna disponuje čtyřmi oddělenými zásobníky inkoustu. Co se týče dalších praktických informací, tak obsahuje tato tiskárna Canon v základním balení nespočet aplikací, které buď zpříjemní její ovládání, nebo se díky nim dá pracovat s fotografiemi.
počítači jí lze připojit pomocí USB portu a je plně kompatibilní se všemi operačními systémy Windows a také Mac OS X 10.3 a vyšší. Při tisku je spotřeba této tiskárny zhruba 7 W a v klidovém režimu necelý 1 W. Její rozměry jsou 442×253×142 mm s váhou 3,7 kg.*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World, LAN-SHOP


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis tiskáren : Servis tiskáren , upgrade a rozšíření tiskáren, instalace a profylaxe tiskáren , opravy a výměna tiskových hlav pro tiskárny, výměny vadných dílů tiskáren provádí naše opravna tiskáren v rámci oprav za nové originální náhradní díly . Dodávky samostatných náhradních dílů pro tiskárny , dodávky nových tiskáren, servisní hotline pro tiskárny a software, opravy a servis všech typů závad tiskáren. Prodej originálních náhradních dílů pro tiskárny. Opravy tiskáren poskytují naše opravny tiskáren ABAX celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií
Servis notebooků a PC počítačů opravy UPS monitorů kamer TV KVALITNÍ SERVIS


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz