Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Supertenký notebook - Adamo, smrt MacBooku Air

22.3.2009

adamo.jpg

Nový notebook Adamo firmy Dell je odpověď na ultratenké laptopy, včetně stylového MacBook Air od Applu. Adamo má odlehčený a ultratenký design, díky kterému lze notebook držet pouhými několika prsty. Jeho rozměry jsou 16,39 mm v nejtenčí části, hmotnost kolem 1,8 kilogramu a disponuje displejem o velikosti 13,4 palce.


Kvůli ceně, která začíná na 2000 dolarech, není tento přístroj určen pro běžné uživatele. Je si toho vědom i John New, senior manažer firmy Dell, který se zabývá produktovým marketingem.


"Tento model je pro náročnější uživatele, pro někoho, kdo sleduje módní trendy a zajímá se o stylové věci. Jsou to lidé, kteří nosí pěkné hodinky, mají značkové doplňky a my chceme, aby náš notebook DELL byl další věcí, kterou chtějí mít, "dodává New.


Notebook využívá nejnovější technologie, které z něj dělají velmi svižný stroj. Používá úsporný procesor od Intelu, podporuje paměti DDR3 obsahuje disk SSD. Baterie vestavěné v notebooku poskytují energii na čtyři až pět hodin.


Spekulace kolem modelu Adamo se stupňovaly minulý rok, kdy pozorovatelé odhalili, že Dell vyrábí notebook , který bude odpovědí na MacBook Air firmy Apple. Dohady se potvrdily, když Dell ukázal laptop novinářům na Consumer Electronic Show v lednu. Firma však nezveřejnila jeho specifikace, chtěla jen umlčet spekulace kolem existence tohoto modelu.


Notebook DELL Adamo je těžší a pravděpodobně i větší než Apple MacBook Air, ale otevře Dellu dveře na trh s ultrapřenosným notebookem a firma tak bude moci bojovat s podobnými zařízeními, například s modelem Voodoo Envy od HP. Obzvláště může Dell čelit v boji proti Apple, který má podporu v impozantním designu a množství věrných zákazníků, kteří mu dovolí účtovat si vyšší ceny za vyjímečné produkty.


New tvrdí, že model Adamo obětoval rozměry na úkor větší praktičnosti (model například obsahuje ethernetový port) namísto zaměřování se na vzhledové detaily. Apple byl kritizován právě pro absenci ethernetového portu na modelu MacBook Air.


„Můžete dělat takové kousky, aby jste vyrobili něco extra tenkého,“ rýpe New. „My si však chceme být jisti, že dodáme výkon a hodnotu, nejen našňořený zevnějšek.“


Dell v minulosti vyráběl poměrně nudně vypadající produkty, ale společnost se snaží tento trend výrazně změnit, řekl Stephen Baker, viceprezident firmy ČNP Group, zabývající se analýzou průmyslu a průzkumem trhu.


Bude však někdo připraven zaplatit více za prémiový produkt ohledem na to, že zákazníci během krize utrácejí méně peněz? Adamo může být dobře přijat u majetných zákazníků, kteří rádi kupují technologické novinky, ale musí být dobře umístěn na trh a správně prosperovat, říká Baker.


Ceny notebooku začínají na 1999 USD za model s 128 GB diskem SSD, ultraúsporným procesorem Intel Core 2 Duo SU9300 běžícím na 1,2 GHz a s 2GB operační paměti DDR3. Nejdražší verze Adamo bude stát 2699 USD a nabídne Intel Core 2 Duo SU9400 běžící na 1,4 GHz a 4GB operační paměti.


Data bude možno uložit na 128 GB disky SSD a jako operační systém poslouží 64bitový Windows Vista. Samozřejmostí je připojení Wi-Fi a ethernetový port. Model Adamo bohužel neobsahuje optickou mechaniku, ale Dell nabízí externí mechaniku DVD-RW, mechaniky Blu-ray a externí pevné disky s kapacitou 250 a 500 GB.


Vestavěné baterie lze vyměnit pouze v servisu , prozrazuje New a neumí říci, jak dlouho bude muset uživatel čekat, dokud se mu jeho laptop vrátí s novými bateriemi.


*Autor článku : Lubor Chmelař, Zdroj: computerworldProvádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií
Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz