Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Počítač HP Compaq DC7900 - Výkonná novinka se zajímavým designem

3.6.2009

hp_logo.jpg

Nový počítač HP Compaq DC7900 přichází v lehce netradičním provedení


I když jsou obecně počítače HP, a především ty z edice Compaq, známé v první řadě svým standardním designem, multimediálními funkcemi a zaměřením na širokou veřejnost, vybočuje tento model prakticky ve všech směrech. Za cenu zhruba 21 tis. Kč, která je pochopitelně bez monitoru, lze koupí tohoto počítače získat velmi výkonnou pracovní stanici, která se ujme v každé domácnosti.
Jak už bylo řečeno, počítač je specifický především designem. Jedná se v podstatě o klasické provedení „ležícího spolupracovníka“, který je nenápadný a lehce kopíruje rysy modelů od Apple, což je v poslední době zajímavým trendem na poli IT. Prakticky kombinuje šedé a černé barevné odstíny, přičemž je kladen velký důraz na co nejmenší rozměry, takže prostor, který nezabírají konektory, či optická mechanika, je zaplněný otvory pro chlazení, protože je tento počítač celkem výkonný a produkované teplo rozhodně není zanedbatelné.
Bohužel je s tímto modelem spojován klasický nešvar, který toto designové provedení přináší, a tím je výrazně snížená možnost upgradování. Pokud by chtěl uživatel některé komponenty přidávat, může to rovnou vzdát, protože ve skříni jednoduše není prostor; když by volil změnu komponent, přichází v úvahu pouze pevný disk, který jako jediný nemá speciálně upravené rozměry. Na druhou stranu vypadá počítač na první pohled opravdu pěkně.


Model DC7900 je velmi výkonným počítačem, jehož základem je procesor Intel Core 2 Duo E8400 s frekvencí 3,0 GHz, což postačí pro naprostou většinu současných aplikací. To víceméně potvrzuje i použitá operační paměť, která má kapacitu 2GB DDR2 s frekvencí 800 MHz. I když to není vysoké číslo, ve své cenové kategorii je počítač na špičce. Pevný disk dodal Seagate a má kapacitu 160 GB. Jasně je tak vidět, že je tento přístroj schopný zvládnout většinu výpočetních aplikací bez ztráty kytičky.


Především vzhledem k instalovanému procesoru pak působí lehce nelogicky použitá grafika, která je integrovaná a to pravděpodobně z prostorových důvodů ve skříni, kam by se klasická dedikovaná varianta vměstnala jen velice obtížně. Tento počítač se tak plně spoléhá na grafický čip Intel GMA 4500. To je pochopitelně problém, protože ho to vyřazuje z herního sektoru, když nebyl v testech schopný ani spustit například známý Unreal Tournament 3 a Far Cry, které je téměř pět let staré, pouze na nejnižší rozlišení a detaily. Bez pochyby rozporuplný krok, kterým se HP u tohoto modelu prezentovalo.


Už v části o designu bylo řečeno, že většinu volného prostoru na skříni zaujímají konektory, nicméně v této oblasti počítač naprosto propadl. Sice disponuje velkým počtem osmi USB portů, z nichž jeden bude pravděpodobně využitý na připojení dodávané myši, nicméně zde úplně chybí například konektor eSATA, FireWire, a také konektory pro prostorový 5.1 zvuk (k dispozici jsou pouze dva audio jacky na sluchátka a mikrofon). Navíc chybí i čtečka paměťových karet, která je dnes standardem, a HP také u základní varianty nedodává základní desku s HDMI portem – tu lze případně dokoupit.
*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis počítačů : Servis PC , upgrade a rozšíření počítačů, instalace a ladění software do PC, opravy a výměna LCD obrazovek a monitorů pro počítače, výměna vadných dílů počítačů v rámci oprav za nové originální servisní díly , dodávky nových počítačů, servisní hotline pro opravny PC a software, opravy a servis všech typů závad počítačů a laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro PC. Opravy počítačů provádí naše PC opravna celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií

Servis notebooků a PC počítačů opravy UPS monitorů kamer TV KVALITNÍ SERVIS KVALITNÍ SERVIS – servis a opravy notebooků


Servis notebooků HP


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz