Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


PC - spojení mezi Vámi a světem

24.3.2009

onemone.jpg

Mezi množstvím představených notebooků v nedávné době, se společnost HP pokusila o uvedení běžného „nettoppočítače . Jedná se o běžný osobní počítač v nízké hardwarové konfiguraci, která je plně přizpůsobena pro brouzdání napříč internetem.

Nový LOW END osobní počítač z dílny společnosti HP dostal označení CQ2000M a je určen pro základní operace a surfování na Internetu. Cílem výrobců těchto LOW END počítačů nebo notebooků je dodání připojení k internetové síti i do sociálně slabších vrstev. Už bývá zvykem, že tato zařízení jsou konfigurována na co největší výkon s použitím nejlevnějšího hardwaru.


Nový Compaq CQ2000M je vybaven procesorem Intel Atom Z230, který nabízí taktovací frekvenci 1,6 GHz. Operační paměť má v základní konfigurací kapacitu 1GB. Tuto hodnotu je však možné rozšířit již při koupi tohoto zařízení na 2GB. Pevný disk poskytuje uživateli prostor s celkovou kapacitou 160GB. Na dnešní poměry je 160GB trochu málo, ale pro běžné používání je i tato hodnota dostačující. Grafická karta je samozřejmě integrovaná na základní desce aby se snížily celkové výrobní náklady a také prodejní cena. Grafická karta je tedy běžná Intel GMA950, která je poměrně dobře známé z levnějších notebooků .


Samozřejmostí je použití DVD+/-RW optické mechaniky a již jen klasických portů pro běžný počítač. Jak jsem zmínil, toto zařízení není vybaveno nadstandardním hardwarem a doplňkovými porty, či funkcemi, v podstatě se jedná o základní sestavu počítače .


Do prodeje se Compaq CQ2000M dostává v kombinací s 20" monitorem a celková cena tohoto balíčku by se měla pohybovat na úrovni $ 350. Tento prodejní balíček je určen výhradně pro evropský trh a jeho dostupnost by měla být téměř okamžitá v průběhu jednoho týdne.


*Autor článku : Lubor Chmelař, Zdroj: SlashGear


Servis notebooků a PC počítačů opravy UPS monitorů kamer TV KVALITNÍ SERVIS KVALITNÍ SERVIS – servis a opravy notebooků, servis tiskáren, opravy PC počítačů, servis monitorů, opravy UPS a servis kamerCopyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz