Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Nové produkty Apple

5.3.2009

apple_logo.jpg

Apple představil vylepšené verze svých top produktů


Počítačové technologie se vyvíjí mílovými kroky a i Apple byl nucen vylepšit své dosavadní produkty a uvést do prodeje novinky s mnohem kvalitnějšími parametry. Konkrétně se jedná o upgrady iMac, MacMini a Mac Pro, které se před pár dny objevily v e-shopu přímo na oficiálních stránkách výrobce.iMac by se dal nazvat takovým počítačem „vše v jednom“. Na trhu se objevil už v roce 1998, nicméně až technické vlastnosti posledních sérií G4 a hlavně G5 získaly těmto přístrojům velkou oblibu. Už G4 se mohla pochlubit nejen výkonem srovnatelným s klasickými desktopy, ale získala i vestavěný LCD monitor, což bylo možná zlomové pro celou sérii. G5 už dostala do kolébky hned dvě dostupné LCD – 17 a 20 palců – a ke konci dokonce i HD 24 palců s velmi výkonným procesorem s dvěma jádry uvnitř.


Nově prodávané přístroje iMac mají výkon posunut ještě o třídu dál. Co se týče monitorů, tak ty už jsou k dispozici pouze 20 palcový, nebo 24 palcový. U iMac s menší variantou budete mít k dispozici 2GB operační paměti a 320GB velký disk. U té větší je dodáváno hned 4GB RAM a můžete si vybrat mezi disky s kapacitou 640GB, nebo 1TB. U procesorů si můžete vybírat vždy.
Většinu současných zákazníků bude pochopitelně zajímat cena, která je u varianty s 20 palcovým displejem a s procesorem 2,66GHz zhruba 1199$, a pokud si vyberete 24 palců s nejvýkonnějším procesorem 3,06GHz a 1TB disk, zaplatíte okolo 2199$.
 

MacMini už není na prvním místě výkon, ale spíše idea vtěsnat co nejvíce funkcí do co nejmenšího balení. Celkové rozměry jen výjimečně přesáhnou standardní 16,5×16,5×5cm, takže tento přístroj opravdu působí na první pohled jako malá krabička s logem Apple na horní stěně.
U výkonu je ale rozdíl citelný. Předchozí prodávané modely měly vždy pouze integrované grafiky, ale novinka v katalogu Apple disponuje klasickou kartou NVIDIA GF 9400. I tady si můžete vybírat ze dvou modelů: První má procesor 2,0GHz, 1GB RAM a disk 120GB za cenu okolo 600$; druhá varianta má stejný procesor, ale 2GB RAM a disk 320GB. Budete muset ale zhruba 200$ připlatit. K MacMini nedostanete monitor, myš ani klávesnici. Všechny tyto zařízení ale lze později připojit pomocí USB a DVI portů.
 


MacPro, který se také dočkal upgradu, je naopak extrémně výkonná pracovní stanice, s kterou Apple vtrhl na trh až na konci roku 2006, takže je z výše zmíněných položek nejmladší. Nemá význam tady dlouze vyjmenovávat parametry minulých sérií, protože i z výčtu změn poznáte, jak velký výkon můžete při koupi přístroje MacPro získat.
Dovolit si tento super výkonný počítač mohou už jen opravdu movití klienti, nicméně i pro ty připravila do prodeje společnost Apple dvě varianty. U první možnosti očekávejte procesor Intel Xenon 2,66GHz se čtyřmi jádry a kódovým označením Nehalem. Dále 3GB RAM a 640GB úložného prostoru za cenu 2500$. Druhá varianta je extrém v pravém slova smyslu a běžný uživatel nemá šanci jí využít. Skrývá v sobě totiž kombinaci procesorů Nehalem s celkovým počtem osmi jader 2,66GHz, 6GB RAM a stejný disk. Cena díky tomuto výkonu stoupá o 800$.
 

Apple trochu poupravil i dva své bezdrátové přístroje nazvané Time Capsule a AirPort Extreme, které jsou zaměřené hlavně na Wi-Fi komunikaci. Přidal dvě sítě 2,4GHz a 5GHz, které mohou pracovat současně. To jim umožní bez problému komunikovat se všemi počítači, ale také s iPhony,iPody a­pod.
*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World, AppleWikiProvádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médiíKVALITNÍ SERVIS Zpět na úvodní stránku KVALITNÍ SERVIS – servis a opravy notebooků, servis tiskáren, opravy PC počítačů, servis monitorů, opravy UPS a servis kamer, záchrana a obnova dat, renovace inkoustů a tonerů


Náhradní LCD displeje pro Váš notebook nyní s VELKOU SLEVOU !!


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz