Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Notebook HP Pavilion dv3-2100 - Malý, ale výkonný

7.7.2009

hp_logo.jpg

Nový multimediální notebook dv3–2100 od HP v minimalistickém provedení


Známý výrobce v podobě HP se svým novým konceptem opět vydává lehce proti proudu a v době, kdy ostatní výrobci představují malé pracovní notebooky, přichází s multimediálním přístrojem na cesty. Jak sám dodává, tento notebook je určen především pro ty, kteří nechtějí po cestě pouze pracovat, ale také si něco zahrát a podívat se na kvalitní film. Tomu napovídá už i řada, do které byl zařazen – Pavilion, protože notebooky HP, které do ní spadají, jsou vždy spíše herní přístroje, které ovšem mají úhlopříčky nad 15 palců. Model dv3–2100 se ale pyšní pouze 13 palci.


Už na první pohled tento HP notebook do své řady nezapadá. Je opravdu malý, ale na druhou stranu má poměrně pěkný a elegantní design. Na trh je dodáván ve dvou barevných modifikacích – Espresso a Moonlight. První zmíněná je typická lesklým černým povrchem s jemnými vzory, druhá pak naopak na bílém pozadí kombinuje šedé linky. Je trochu škoda, že je notebook lesklý, protože jsou na něm vidět prakticky všechny otisky prstů. Klíčovým prvkem celého designu je pak logicky monitor. Ten má již zmíněnou úhlopříčku 13,3 palce a vzhledem k zacílení na multimédia má pochopitelně širokoúhlý formát 16:9. Je tzv. HD Ready a má rozlišení 1366×768 pixelů. Jak je u HP zvykem, je tento displej lesklý, což mu dodává lepší a sytější barvy, nicméně je práce s ním lehce problematická v prostředí s intenzivním svitem – odlesky. Pochopitelně je podsvícen systémem LED diod, které spoří energii.


I v oblasti hardwarových parametrů je jasně cítit snaha, aby byl notebook vynikajícím cenovým kompromisem, ale zároveň splňoval požadavky i náročnějších zákazníků. Trochu netypicky je tak zvolen procesor Intel Pentium T4300, který má frekvenci 2,1 GHz a 1 MB L2 cache. Nemůže se sice výkonem měřit s klasickými Core 2 Duo, nicméně to na multimédia postačí a zároveň je to cenová úspora. V práci mu u tohoto notebooku pomáhá operační paměť s kapacitou 3 GB. Co se týče diskových jednotek, pevný disk je klasický SATA s kapacitou 320 GB, což je vcelku dostačující prostor. Pochopitelně je pak k dispozici i klasická optická mechanika DVD Combo, která ovládá technologii LightScribe.


Především grafická karta pak poměrně jasně vysvětluje, proč se snažili autoři z HP ušetřit na procesoru. Je totiž dedikovaná, což není v kategorii notebooků s těmito rozměry zvykem, a konkrétně se jedná o model NVIDIA GeForce G105M. Žádná novinka, nicméně na kvalitní 3D hry a filmy na nejvyšší rozlišení bohatě postačí.


Co se týče konektivity, je výbava tohoto HP notebooku také velmi dobrá. Za naprostou klasiku už můžeme označit Wi-Fi adaptér se standardy a/b/g, gigabitový ethernet a chybět nesmí ani Bluetooth. U portů notebook vsází na jistotu univerzálních variant, což v praxi znamená – čtyři USB 2.0 (jeden je hybridní společně s eSATA), HDMI a VGA konektor, infračervený port pro dálkové ovládání, které je v základním balení, audio jacky, ExpressCard/34 a čtečku paměťových karet. V podstatě vše, co se od tohoto notebooku očekává, a navíc je přítomnost HDMI portu jeho velkou výhodou. Instalována je i čtečka otisků prstů. Celá zmíněná konfigurace se pak i s OS Windows Vista prodává za příjemnou cenu zhruba 21000 Kč.*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World, Notebook.cz


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis noteboků : Servis notebooků všech značek , upgrade a rozšíření notebooků, instalace a ladění software do notebooků. Opravy a výměna LCD obrazovek a displejů pro notebooky , výměna vadných dílů notebooků v rámci oprav za nové originální náhradní díly i dodávky samostatných náhradních dílů pro notebooky . Renovace baterií pro notebooky, dodávky nových notebooků, servisní hotline pro notebooky a software, kvalitní a levné opravy všech typů závad a poškození laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro notebooky. Opravy notebooků provádíme celoplošně pro celou ČR. Kvalitní a rychlý notebook servis s odvozem vadného noteboku odkudkoli v ČR do druhého dne.Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií
Servis notebooků a PC počítačů opravy UPS monitorů kamer TV KVALITNÍ SERVIS

První pomoc pro Váš notebook


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz