Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Notebook Fujitsu Amilo Xi 3650 - Výkon na prvním místě

9.8.2009

fujitsu-siemens_logo.jpg

Nový notebook Fujitsu Amilo Xi 3650 neboli další zástupce ze segmentu DTR.


I když by se mohlo zdát, že jsou obecně na vzestupu kompaktní pracovní notebooky, případně netbooky, není to tak úplně pravda, což dokazuje i společnost Fujitsu-Siemens se svým novým modelem. Ten je totiž ve všech směrech zacílen do kategorie DTR notebooků (DTR = Desktop Replacement = Náhrada stolního PC), které uspokojí jak náruživé hráče počítačových her, tak milovníky dalších multimédií a do jisté míry i profesionální grafiky, kteří by mohli tento notebook používat i na práci. S tím v maximální možné míře korespondují jak hardwarové parametry, tak také cena, která začíná na hranici 36 tis. Kč.


Design v podstatě kopíruje klasické prvky notebooků Fujitsu-Siemens – elegance, jednoduchost a naprostá čistota použitých linií. I když to asi nezaujme mladé teenagery, protože ti obvykle vyhledávají přístroje plné výrazných barev, plamenů a dalších podobných prvků (Alienware nebo MSI), jako nenápadný pomocník do práce nebo domácnosti je model Amilo Xi 3650 ideální. Celý notebook má pouze rovné linie, které oddělují bílé provedení od tmavých prvků, což je v podstatě poznávací prvek notebooků Fujitsu-Siemens. Velice povedené je i víko s výrazným nápisem Amilo, nicméně lehkým problémem by mohly být lesklé opěrky v okolí klávesnice, na kterých je vidět doslova každý otisk. O tom, že se jedná o opravdu výkonný notebook, který není určen na přenášení, svědčí i rozměry – 438×294×43,5–50,5 mm, a váha 4 kg.
Právě rozměry jsou v první řadě způsobené velkým displejem, když má notebook variantu s úhlopříčkou 18,4 palce. Rozlišení monitoru je pak velmi příjemné Full HD 1920×1080 pixelů s logickým poměrem stran 16:9. Zároveň má lesklé provedení, což mu sice poskytuje velmi dobrý jas a barvy, ale na druhou stranu je notebook náročnější na světelné podmínky kvůli odleskům. Uživatel by měl počítat i s tím, že je monitor podsvícen lampami a ne moderním systémem LED diod, takže je výrazně energeticky náročnější. Velmi kvalitní je pak i klávesnice, která je dokonce voděodolná (v rámci možností) a pěkně zpracovaný touchpad s dvěma tlačítky.


Nyní už k hardwarovým parametrům notebooku, které jsou pochopitelně klíčové, a na kterých se rozhodně nešetřilo, spíše naopak. Základem je velmi výkonný procesor Intel Core 2 Duo T9400, který má frekvenci 2,53 GHz a především 6 MB L2 cache. Základní deska je pak postavena na čipsetu Intel GM45. Nejvyšším standardem se chlubí i operační paměť, když má notebook ve dvou modulech dohromady 4GB DDR3 1066 MHz. To je pochopitelně výhodné i pro grafiku, která si může část odebrat. Vzhledem k velkému displeji a tím pádem rozměrům, si mohl výrobce dovolit instalovat hned dva pevné disky SATA s celkovou kapacitou 640 GB – lze je využívat samostatně, nebo spojit do klasického RAID pole. Velmi moderní variantou je i optická mechanika Blu-ray, která ale tato média neumí vypalovat.
Specifickou kategorií je u tohoto notebooku grafika, když má hned dvě části. Každý model Amilo Xi 3650 je totiž vybaven klasickou integrovanou grafikou Intel GM 45, ale zároveň velmi výkonnou grafickou kartou NVIDIA GeForce 9600M GT. Je jen na uživateli, kterou bude využívat, protože lze mezi nimi za chodu bez problémů přepínat. Hlavním rozdílem je samozřejmě výkon, ale také spotřeba. Výhodou notebooku, která už byla lehce nastíněna, je, že může dedikovaná karta, která má vlastní paměť 512 MB, sdílet i tu operační, a tak může mít celkem až 1295 MB bez toho, aby omezovala notebook.


I konektivita jde ruku v ruce s moderními technologiemi. Základem je samozřejmě Wi-Fi, které dodal Intel, a které umí všechny standardy a/b/g/n. Samozřejmostí je gigabitový ethernet a naopak zajímavé je, že má notebook nové a zatím méně používané Bluetooth 2.1. Co se týče portů, má tento model také naprosto vše – čtyři USB (jeden je hybridní s eSATA), FireWire, HDMI a VGA, čtyři programovatelné audio jacky, ExpressCard 54/34 a čtečku paměťových karet.
Velmi kvalitní je tento notebook i z hlediska multimedií. Největší výhodou jsou čtyři audio jacky, které umožňují připojení i prostorového 5.1 zvuku. Sám má přístroj dva reproduktory, které mají i svůj subwoofer. Samozřejmostí je integrovaná webkamera s mikrofonem a naopak méně tradičním prvkem je dálkové ovládání notebooku. Vzhledem k parametrům je jasné, že notebook není určen na práci na baterii, i když ho model Li-Ion s kapacitou 4800 mAh udrží v provozu zhruba dvě a půl hodiny.
*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World, Notebook


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis noteboků : Servis notebooků všech značek , upgrade a rozšíření notebooků, instalace a ladění software do notebooků. Opravy a výměna LCD obrazovek a displejů pro notebooky , výměna vadných dílů notebooků v rámci oprav za nové originální náhradní díly i dodávky samostatných náhradních dílů pro notebooky . Renovace baterií pro notebooky, dodávky nových notebooků, servisní hotline pro notebooky a software, kvalitní a levné opravy všech typů závad a poškození laptopů. Obnova dat a záchrana dat z notebooků a harddisků. Prodej originálních náhradních dílů pro notebooky. Opravy notebooků provádíme celoplošně pro celou ČR. Kvalitní a rychlý notebook servis s odvozem vadného noteboku odkudkoli v ČR do druhého dne.Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií
Servis notebooků a PC počítačů opravy UPS monitorů kamer TV KVALITNÍ SERVIS

Servis notebooků Fujitsu


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz