Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Notebook Dell Studio 14Z - Dobrá varianta pro školáky

19.8.2009

dell.jpg

Nový notebook Dell Studio 14Z jako další z řady velmi malých přístrojů, který ale v mnoha směrech vyniká.


Když Dell představil na začátku srpna další ze svých mini notebooků, všichni netrpělivě očekávali, jak se uchytí a nutno dodat, že byl v tomto směru celkem úspěšný. Je to s podivem, protože se jedná o notebook, který nemá optickou mechaniku. Je totiž tak malý a tenký, že se do něj jednoduše žádná nevešla. Studenti, na které je tento notebook Dell zacílen, si tak budou muset dokoupit externí mechaniku. Na druhou stranu je jeho výhodou, že si lye jen málo modelů této cenové třídy upravit po stránce instalovaných komponent, což varianta 14Z nabízí.


Jak už bylo řečeno v úvodu, notebook je opravdu malý a vedle displeje je velice povedená klávesnice, kterou všichni odborníci, kterým se tento model dostal do rukou, vychvalují. Vzhledem k rozměrům je velmi pohodlná a píše se na ní bez nejmenších problémů. I přesto, že nemá multimediální klávesy, ty funkční je nahradí. Na druhou stranu pohodlí, které si uživatel užije při psaní na notebooku, lehce podráží méně kvalitní touchpad. Co se týče provedení, to je naprostá klasika v podání Dellu. Celý notebook je vyveden ve stříbrných plastech, které působí jednoduše a elegantně. Žádné přebytečné prvky ani nic podobného se zde nenachází, vše je strojově přesné a uhlazené. Několikrát omílané rozměry jsou 33×22×2 cm s váhou bezmála dva kilogramy.
Pro rozměry a zařazení notebooku je pochopitelně klíčový displej, který má úhlopříčku 14 palců a rozlišení 1366×768 pixelů. I přesto, že je tento monitor tak malý, má doslova vynikající a bohaté barvy a sledování filmů i hraní méně náročných her si uživatel může vychutnat. Na druhou stranu má velmi omezené pozorovací úhly, takže například sledování fotek ve skupince okolo notebooku nepřipadá v úvahu, protože je uvidí maximálně jeden nebo dva lidé.


V úvodu bylo sice řečeno, že si lze tento notebook Dell přizpůsobit ke svému obrazu ještě před koupí, ale pro představu zmíníme alespoň ty hardwarové parametry, které jsou v základní nabídce za cenu zhruba 13 tis. Kč. Základem je procesor Intel Core 2 Duo T6500 s frekvencí 2,1 GHz, přičemž mu pomáhá operační paměť s kapacitou 3 GB. Právě proto se tento model neřadí do kategorie netbooků, jak by si někdo mohl myslet. Vzhledem k tomu, že notebook půjde do prodeje až zhruba za měsíc, není ještě známo, jaký pevný disk bude obsahovat. Jak už bylo řečeno, optickou mechaniku mít v každém případě nebude. Opravdu zajímavé je, že má přístroj s tak malým displejem dedikovanou grafickou kartu, konkrétně model NVIDIA GeForce 9400M. Ta vzhledem k malému rozlišení postačí i na hraní nových herních titulů na střední detaily. Multimediální význam tohoto notebooku Dell tak v každém případě narůstá.


Poslední část tradičně tvoří konektivita, nicméně výrobce zatím nepotvrdil, jaké moduly se budou dodávat na evropský trh. Jistotou je klasická kombinace Wi-Fi, Bluetooth a ethernet, ale jejich konkrétní parametry ještě nebyly potvrzeny. Co je ale jisté, je sestava portů a konektorů. Notebook poněkud netradičně nemá VGA port, ale disponuje jedním HDMI. Samozřejmostí jsou audio jacky na výstup stereo zvuku, tři USB, z nichž jedno je hybridní s eSATA, a ExpressCard/34 slot. Zároveň se jedná o jeden z mála Dell notebooků, který nemá čtečku paměťových karet. Překvapivě výkonné jsou i reproduktory, které jsou umístěny pod klávesnicí, a tak notebook při poslouchání lehce vrní. Zvuk je kvalitní především ve středních polohách, nicméně se výrazně kazí při vyšší hlasitosti. Notebook má i integrovanou webovou kameru s rozlišením 1,3 MPx a mikrofonem.
*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World,Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médiíKVALITNÍ SERVIS KVALITNÍ SERVIS – servis a opravy notebooků


S Vaším notebookem Vám v nouzi pomůže servis notebooků DELL


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz