Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Notebook Acer TravelMate 8371 Timeline - Mobilita za dobrou cenu

29.7.2009

acer_logo.jpg

Nový firemní notebook na trhu, Acer TravelMate 8371 Timeline


Acer tentokrát přichází s naprostou klasikou z jeho dílny, když na trh přivádí typicky firemní notebook, jehož hlavními přednostmi jsou vysoká mobilita a dlouhá výdrž baterie. Především manažeři, kteří potřebují mít vždy po ruce nenápadného spolupracovníka, který vydrží pracovat opravdu dlouho, tento notebook rozhodně ocení. Za velmi příjemnou cenu zhruba 21 tis. Kč lze získat na první pohled opravdu jednoduchý, ale jinak poměrně propracovaný přístroj, který už se na trhu delší dobu neobjevil.


Jak už bylo řečeno v úvodu, po stránce designu tento nový notebook Acer ničím speciálním nezaujme. Když je zavřený, jedná se o poměrně obyčejný černý notebook bez výrazných designových prvků. Po otevření je to podobné. Celý přístroj je vyvedený pouze v černé barvě a v podstatě nejvýraznějším prvkem jsou stříbrná tlačítka touchpadu. Je pochopitelné, že firemní segment trhu nevyžaduje extravagantní a výrazný design, což Acer tímto modelem splňuje. Notebook také disponuje čtečkou otisků prstů pro lepší zabezpečení, a co se týče již zmíněného touchpadu, je poměrně specifický, když po vzoru konkurence dokáže registrovat více prstů, a také se dá vypnout, pokud má uživatel například připojenou myš.
Důležitou součástí všech notebooků je pochopitelně displej. Acer i v tomto případě vsadil na prověřenou kvalitu, když použil monitor s úhlopříčkou 13,3 palce, který je pro sledování filmů HD Ready, když má rozlišení 1366×768 pixelů (poměr 16:9). Standardem je pochopitelně webová kamera nad displejem a pro úplnost ještě rozměry notebooku, které jsou 323×228×25,3 mm s váhou 1,65 kg, což je na přenášení téměř ideální.


Vzhledem k tomu, do jaké třídy byl notebook zařazen, a také s ohledem na cenu, která byla zmíněna už v úvodu, je jasné, že se nejedná o supervýkonný notebook, ale o spolehlivý kompromis pro v první řadě pracovní účely. Co se týče procesorů, může si zákazník vybrat mezi jednojádrovou variantou Intel Core 2 Solo SU3500B a dvoujádrem Intel Core 2 Duo SU9400. Oba procesory mají 3 MB L2 cache, FSB 800 MHz a frekvenci 1,4 GHz. V praxi jde pochopitelně o výkon, ale i o výdrž baterie, když má procesor s jedním jádrem samozřejmě nižší nároky. Velmi příjemná je operační paměť notebooku, když jsou instalovány 4 GB DDR3, přičemž jí lze rozšířit až na 8 GB. Jako pevný disk je použita varianta SATA s velkou kapacitou v této kategorii a to 500 GB. Proti otřesům je chráněna technologií DASP a navíc Acer oznámil, že plánuje do nové edice instalovat i SSD disky.
I u grafiky má uživatel na výběr, co si nechá do notebooku nainstalovat. Vše záleží pouze na rozhodnutí, zda je prioritou vyšší výdrž baterie, kterou symbolizuje grafický čip Intel GMA 4500MHD, nebo grafický výkon dedikované karty ATI Mobility Radeon HD4330. Zajímavostí je, že grafická karta má v tomto případě paměť 512 MB DDR3, což je v této kategorii také poměrně novinkou.

U konektivity už si pochopitelně nemohl tento notebook Acer dovolit cokoliv podcenit, což je jednoznačně přínosem. Samozřejmostí je dnes bezdrátové připojení díky modulu Wi-Fi a/b/g/draft-n, ale také Bluetooth 2.0 zrychlené technologií EDR. Notebook má i gigabitovou ethernet kartu a počítá se s tím, že by mohl v okruhu pár měsíců dostat především model dovážený na český trh UMTS/HSPA modem. Nabídka portů se pak dá popsat slovy – jen to nejdůležitější, když obsahuje EasyPort IV pro připojení dokovací stanice, tři USB, VGA konektor, RJ45 konektor a audio jacky. Zároveň tu najdete i čtečku paměťových karet, nicméně je poměrně citelná absence HDMI portu, což je prakticky jediný výrazný nedostatek notebooku. Baterie pak má kapacitu 6500 mAh a při méně náročné konfiguraci vydrží až osm hodin.*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC World, Notebook.cz


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis noteboků : Servis notebooků všech značek , upgrade a rozšíření notebooků, instalace a ladění software do notebooků. Opravy a výměna LCD obrazovek a displejů pro notebooky , výměna vadných dílů notebooků v rámci oprav za nové originální náhradní díly i dodávky samostatných náhradních dílů pro notebooky . Renovace baterií pro notebooky, dodávky nových notebooků, servisní hotline pro notebooky a software, kvalitní a levné opravy všech typů závad a poškození laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro notebooky. Opravy notebooků provádíme celoplošně pro celou ČR. Kvalitní a rychlý notebook servis s odvozem vadného noteboku odkudkoli v ČR do druhého dne.Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií
Servis notebooků a PC počítačů opravy UPS monitorů kamer TV KVALITNÍ SERVIS

První pomoc pro Váš notebook


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz