Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Netbook: ARM pokořitelem ATOM?

17.3.2009

armik.jpg

Počítačový analytik Robert Castellan ze společnosti The Information Network odhaduje, že by v budoucnu mohl na trhu PC a notebooků vzniknout stav, kdy Intel a Microsoft nebudou schopni cenově konkurovat netbookům (tj. cenově přijatelným malým notebookům určených primárně pro komunikaci na internetu) založeným na mikroprocesoru ARM Cortex-A9 v kombinaci s operačním systémem Linux. ARM by tak mohl v roce 2012 dosáhnout na trhu podíl až 55%, čímž by překonal Intel Atom. Castellano předpokládá, že vícejádrový mikroprocesor Cortex-A9 bude v té době levnější než Intel Atom.


Tento názor podporuje informace, podle níž na výstavě počítačové techniky Computer Taipei 2009, která se bude konat již letos v červnu, více výrobců, jako je například QualcommWilstronem nebo FreescalePegatron Technology, představí své verze netbooků založené na procesoru ARM Cortex A8.


Opačný názor prezentuje International Data Corporation (IDC) ve své prognóze na další 2 až 3 roky, kdy konkurentům Intelu dává naději získat na tomto trhu podíl maximálně 10% až 20%, protože výrobci jako AsusTek potřebují procesory Intelu pro jiné segmenty trhu a nebudou si chtít komplikovat s dominantním výrobcem mikroprocesorů vztahy.


V této souvislosti se jeví zajímavě informace projektu One Laptop Per Child (OLPC), týkající se připravovaného netbooku XO-2. Cílem se stává zvýšit dobu práce na jedno nabití baterie, proto bude místo procesoru x86 Geode společnosti AMD použitý připravovaný procesor společnosti ARM. Nový procesor pomůže snížit spotřebu XO-2 ze současných 5 W modelu XO-1, přičemž přinese i integrovanou funkcionalitu, týkající se například GK nebo připojení Wi-Fi. Přechod na nový mikroprocesor však bude znamenat komplikace v oblasti využití operačních systémů společnosti Microsoft. Zatímco Windows Mobile na procesorech ARM spustit půjde, ostatní verze Windows z prostředí desktopů a notebooků již ne. Projekt OLPC se proto snaží přesvědčit Microsoft, aby tuto situaci změnil.


*Autor článku : Lubor Chmelař
Zdroj:
ArsTechnica
PCWorld
DigiTimes


Viz další článek k tématu Kupujeme netbook-naše tipy
Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médiíKVALITNÍ SERVIS KVALITNÍ SERVIS – servis a opravy notebooků


S Vaším notebookem Vám v nouzi pomůže servis notebooků ABAX


Doporučujeme : Máte v plánu obnovu Vaší podlahy ? Kvalitní renovace podlah , pokládky podlah a další podlahářské práce nabízí naše podlahářství v Brně Podlahy Brno . Provedeme Vám rychlou a levnou pokládku podlahy kdekoli v ČR a SR.
Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz