Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Nejčastější poruchy počítačů a jejich řešení

30.9.2013

reseni-zavad-pc-01.JPG

Jaké poruchy počítačů jsou nejčastější a jak se řeší?

Náš servis umí vyřešit téměř všechny závady a poruchy na vybraných elektronických zařízeních a počítačích. Snažíme se, aby naše práce byla co nejrychlejší a zároveň nejefektivnější. Chceme vám podat rychlou pomocnou ruku, protože moc dobře víme, jak dokáže být člověk na elektronice závislý. Představujeme nejčastější závady, které vás mohou potkat, a seznámíme vás s jejich řešením.


Pomalý počítač a časté chybové hlášky

Počítač samozřejmě časem ztrácí na výkonnosti. Je stále pomalejší, začne se zasekávat a hlásit chyby. V tomto případě je nutné rychle jednat. Příčin sníženého výkonu může být několik. Často je to zanesení prachem, zahlcení paměti, může to být ale i vir nebo poškozená data na disku. Pro tyto případy doporučujeme odborně zkontrolovat disk, obnovit důležitá data a soubory, především zkontrolovat paměťová média, promazat nepotřebné soubory a reinstalovat operační systém. Často tato obnova dat dokáže včas zabránit jejich úplné ztrátě. Tímto také vrátíme vašemu PC rychlost a stabilitu.


Nefunkční displej

U klasických počítačů stejně jako u notebooků se často objevuje porucha displeje. V lepším případě je to slabý jas, kontrast nebo ostrost – tyto závady se dají opravit jen přenastavením. V horším případě se displej vůbec nezapíná nebo se objevují „mrtvé pixely“. V těchto případech může být chyba v základní desce. Špatné podsvícení displeje často způsobuje vadný inventor. Tyto poruchy nejlépe řeší kompletní výměna displeje anebo základní desky.Problémy s CD/DVD mechanikou

Životnost CD/DVD mechaniky se pohybuje při jejím častém užívání okolo dvou let. Prodloužit ji můžete pravidelným čištěním pomocí speciálních CD. Měli byste také zabránit tomu, aby se do mechaniky dostal prach, který dokáže napáchat velké problémy. Při poruchách optické mechaniky nejčastěji doporučujeme kompletní výměnu DVD-RW mechaniky za novou. Dnes to není nákladná záležitost a výměna je velmi rychlá.


Rozbitý HDD

Problémy s HDD řešíme velice často. Není možné říci, co je hlavní příčinou těchto poruch, protože životnost HDD ovlivňuje hned několik faktorů. Příčinou poruchy je často opět prach, jeho velké vrstva může způsobit zkrat na jemných součástech. Většinou se ale stává, že počítač hlásí poruchu HDD dopředu. Může se objevit častější zamrzávání, špatné načítání souborů nebo programů či opět chybové hlášky. Pokud tyto projevy pozorujete, navštivte nás co nejdříve. Jestliže to neuděláte, může dojít i k absolutnímu kolapsu HDD. Poruchy HDD se také nejčastěji řeší jeho kompletní výměnou. Pokud to budete potřebovat, uložená data vám samozřejmě převedeme na nový HDD. Provádíme také záchranu dat z HDD – pokud váš systém zkolaboval, jednejte rychle a kontaktujte nás. Čím dříve se záchranou začneme, tím bude větší objem zachráněných dat.


V našem servisu provádíme samozřejmě i další druhy oprav počítačů a jiných zařízení jako jsou tiskárny, UPS, kamery a další. Jestliže máte potíže, neváhejte se na nás obrátit! Cenu opravy u nás budete znát předem!


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz