Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Mini základní deska - Robin Z

17.3.2009

toradex.jpg

Firma Toradex představila dvě nové základní desky pro PC , označené jako Robin Z510 a Z530i, osazené mikroprocesorem Intel Atom s taktovací frekvencí 1,1 GHz v případě modelu Z510 a 1,6 GHz ve verzi Z530i. Zajímavá je jejich velikost, svými rozměry 85 × 55 mm se podobají kreditní kartě. Výrobci se stále častěji zaměřují na kompaktnost nového sortimentu zboží. Příkladem jsou oblíbené mini-notebooky .


I přes malé rozměry disponují tyto základní desky překvapivě bohatou výbavou. Integrovaná grafická karta Intel GMA500 s podporou HD dokáže prostřednictvím výstupu VGA zobrazovat rozlišení až 1366 × 768px, dekódovat lze MPEG2 (HD) / H264, naleznete zde také televizní výstup a rozhraní HD Audio (HDA).Podporuje rozhraní PCIe, ExpressCard, 7 portů USB 2.0, GB ethernet a SATA disky. Dále integrovaný slot pro paměťová média microSD a SSD až 2 GB. Třicetipinový konektor FFC je určen pro dodatečná připojení SSD, MMC, WLAN, Bluetooth, nebo IrDA adaptéru, čtečky RFID, případně GPS modulu. K dispozici nabízí 512 MB DDR2 RAM, integrovaných přímo na základní desce počítače. Zatímco verze Z530i poskytuje větší výkon při spotřebě zdroje 5,1 až 7,6 W, model Z510 se může pochlubit nižší spotřebou zdroje na úrovni 3,5 až 5 W. Mini ZK je novinkou, využití naleznou odvozené verze v noteboocích a kutilové do mini skříní počítačů .


Mezi podporované operační systémy patří Windows XP, Vista, CE 6.0, Linux a VxWorks. Cena modelu Z510 je 129 EUR (3420 Kč), model Z530i stojí 179 EUR (4750 Kč).


*Autor článku : Lubor Chmelař, Zdroj: Toradex


První pomoc pro Váš počítač

  • opravy a servis PC počítačů provádíme ve městech :

Ostrava , Praha , Pardubice , Hradec Králové , Brno , Plzeň , Olomouc , Liberec , České Budějovice , Ústí nad Labem , Jihlava , Karlovy Vary , Zlín a ve všech dalších městech ČRProvádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií
Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz