Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Jak ochránit počítač před viry

1.3.2009

vycistit_pc.jpg

Existují viry, které dokážou vypnout funkce antivirů a admininistrátor­ských nástrojů ve Windows. Zde Vám předkládáme návod jak si s tím poradit.

Vypnutí centra zabezpečení

K odstranění tohoto problému napomůže SpyBot. Dejte si pozor na určité programy, které obsahují falešné centrum zabezpečení. Tyto programy jsou většinou v angličtině.

Vypnutí firewallu

Tento problém můžete řešit opět pomocí SpyBotu, nebo účinější formou a to nainstalováním nového firewalu.

Modifikace HOSTS

Problém řešíme ručně nebo opět pomocí SpyBotu. Pokud je soubor HOSTS modifikovaný je možné, že neproběhla aktualizace bezpečnostního softwaru.

Nastaveni IE do nebezpečného režimu

Pokud se vypnou veškeré bezpečností kontroly nemusí to mít za vinu pouze viry , občas to způsobuje i BFU. Řešení této situace naleznete opět ve SpyBotu nebo Spyware Blasteru

Zablokování nástrojů administrace

Pokud nemůžete spustit regedit nebo taskman musíte vymazat obsah klíčů v registrech HK_CURRENT_USER > Software > Windows > CurrentVersion > Policies. Registry můžete administrovat. K administraci se dostanete přes volbu spustit jako jiný uživatel nebo správce. Pokud správce vyžaduje k přihlášení heslo, změňte jej přes mmc konzoli.

Odinstalace bezpečnostního software

Jedinou možností je odinstalovat škodlivý sotfware a nainstalovat nový lepší bezpečnostní software. Ale mít kvalitní bezpečnostní software je nezbytný i pro výše uvedené případy.

Přímy postup odvirování

Zničení veškerých procesů, které jsou pro nás neužitečné

Toto můžete udělat pomocí taksmanu nebo pomocí této utility. Buďte pozorní na programy, které běží v páru, tzn. jakmile jeden vymažete druhý program nastoupí na jeho místo a pokračuje ve své funkci dále. Bohužel určité procesy vymazat nejde, toto učiníte pouze tak, že restartujete Váš počítač do nouzového režimu a pokračovat v mazání budete v něm. Bedlivý pozor dávejte na určitý druh virů, které se nainstalují jako ovladače zařízení a jsou schopny být v pamětí i v nouzovém režimu. Tomuto pomůže jedině Avast antivirus, který dokáže kontrolovat disk bez toho aniž by musel být spuštěn operační systém.

Vymazání položek, které spouští škodlivý software

Zde si na pomoc vemte Hijack This. Tento program Vám zobrazí veškeré procesy, které se pouštějí při startu. Zkontrolujete zda-li obrázek pozadí ve Windows náhodou neobsahuje exploit(toto zkontrolujete ve vlastnostech, v nadhledu plochy neuvidíte své pozadí ale pouze bílou plochu s černými šmouhami)

a další postup…

Restart počítače Celkový úklid registrů a jiných systémových souborů Počítač projeďte SpyBotem Důkladný úklid všech virů Instalace kvalitního antivirového softwaru, který pročistí poslední zbytky virů Update Windows Update, aktualizujte Javu Kontrola počítače Důležité je řesvědčit se, že nainstalovaný antivir může stahovat aktualizace z Internetu a je schopen aktualizace nainstalovat. Rezidentní skener souborů musí být funkční. A nakonec zkontrolujte že TeaTimer se spouští po startu počítače.

autor: Renáta Valešová Zdroj: www.PCservisOstravacz , www.nejlepsi-antiviry.czProvádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií
Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz