Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Jak je to s vadnými pixely u displejů notebooků a monitorů ?

13.2.2009

vadny-pixel-lcd.jpg

Jistě jste se už setkali u notebooku či monitoru s LCD panelem s vadnými body. Vadné body se mohou projevit jako zářivé body, nebo naopak zcela černé body. Přestože taková vada bývá u moderních a kvalitních LCD spíše výjimkou, měli byste vědět kolik vadných bodů je již důvod k reklamaci notebooku či monitoru.

Kvalitou LCD displejů se zabývá norma ISO 13406–2 s úplným názvem „Ergonomické požadavky pro práci se zobrazovači založenými na plochých panelech, část 2.: Ergonomické požadavky pro plochý panel displeje“. Tato norma byla zavedená jako standard v roce 2001 pro všechny výrobce LCD panelů a stanovuje všechny parametry včetně počtu vadných obrazových bodů (pixelů). Technologie výroby neumožňuje vyrábět LCD panely zcela bez vadných bodů, proto tato norma rozděluje panely do tříd podle kvality.

Každá třída má určen počet vadných bodů, který ještě není považován za vadu panelu. Existuje několik druhů vadných bodů. Jeden pixel se skládá ze tří tzv. sub-pixelů. Vadný může být jen jeden sub-pixel, nebo celý pixel- jak je znázorněno na obrázku.


Ukázka vadného zhasnutého sub-pixelu:


Druh závady:

1) Typ 1 – neustále svítící pixel
2) Typ 2 – trvale zhasnutý pixel
3) Typ 3 – vadný sub-pixel (červený, modrý, zelený)
4) Typ 4 – vadný cluster (počet vadných pixelů v poli 5×5 pixelů)


Následující tabulka ukazuje počet dovolených vadných pixelů v jednotlivých kvalitativních třídách podle typu závady (počet vadných pixelů na 1 milión pixelů):


Třída Typ vadného pixelu Vadný cluster
         
  1 2 3 Skupina vad typ 1 a typ 2 Skupina vad typ 3
I. 0 0 0 0 0
II. 2 2 5 0 2
III. 5 15 50 0 5
IV. 50 150 500 5 50

Pro celkový počet povolených vadných pixelů je nutné počítat se správným počtem pixelů. Např. při nativním rozlišení LCD panelu 1280×1024 je počet pixelů 1 310 720. V další tabulce jsou uvedeny počty dovolených vadných bodů v závislosti na typu monitoru nebo notebooku.


Většina současných LCD panelů patří do II. kvalitativní třídy. Pokud je tedy na vašem LCD displeji více vadných bodů než je maximální počet dle normy, neváhejte a reklamujte jej!
Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médiíKVALITNÍ SERVIS Zpět na úvodní stránku KVALITNÍ SERVIS – servis a opravy notebooků, servis tiskáren, opravy PC počítačů, servis monitorů, opravy UPS a servis kamer, záchrana a obnova dat, renovace inkoustů a tonerů


Náhradní LCD displeje pro Váš notebook nyní s VELKOU SLEVOU !!


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz