Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Intel Nehalem - Počítače s osmi jádry ještě letos

29.5.2009

intel_logo.jpg

Intel přichází s osmijádrovými procesory pro počítače


Ještě před nedávnem se výrobní giganti Intel a AMD přetahovali, kdo bude tím prvním v historii, který přivede osmijádrové procesory do počítačů pro širokou veřejnost. Podle oficiálních zpráv se prvenstvím na konci roku pochlubí právě Intel, který na trh uvede procesor Nehalem-EX, který získá obchodní název Xeon MP.


Pro uživatele, kteří se v tomto oboru alespoň částečně orientují, nebude novinkou, že je výrobní řada Xeon na trhu s počítači už delší dobu. I nový procesor Nehalem-EX se na konci roku zařadí do nejmladší kategorie Xeon 7000 a měl by se tak stát nástupcem starší verze 7400. Někdy se na internetu objevuje i pod názvem Beckton, což bylo kódové označení tohoto procesoru v době, kdy byl ještě ve fázi vývoje. Do počítačů přináší nejen již zmíněných osm jader, ale také některé další novinky, které byly doposud spíše zvukem budoucnosti.


Jak už Intel ve své výroční zprávě naznačil, procesor Intel Nehalem-EX bude vyroben z 2,3 miliard tranzistorů a to 45 nm technologií. Ke zmíněným osmi jádrům přidávají vývojáři i funkci Hyper Threading, díky které bude počítač schopný zpracovávat až 16 datových vláken najednou. Zajímavostí je i další nová funkce Turbo Boost, která provádí tzv. operativní zvyšování frekvence na jednotlivých jádrech, což v praxi znamená, že jednoduché aplikace budou realizovány na nejméně zatížených částech, které získají vyšší prioritu, a náročné činnosti budou plošně rozděleny. Podle předpokladů by to mělo mnohonásobně zvýšit výkon u všech počítačů.


Už teď je také jasné, že bude procesor používat patici LGA-1567 se společnou L3 cache pro všechna jádra s kapacitou 24 MB (každé jádro používá samostatně 256 kB L2 cache). Navíc je tento procesor vhodný i pro super výkonné počítače a pravděpodobně nebude dlouho nahrazen, protože v době, kdy budou uvedeny na trh i desky s osmi sockety, lze ho stále použít – díky čtyřem QPI a dvěma SMI dokáže spolupracovat se sedmi dalšími procesory, což do budoucna znamená až 64 jader (8 x Nehalem-EX), což by umožnilo zpracovávat v počítači až 128 vláken. Toto Intel dokázal oficiálním videem, které je běžně ke stažení, a na kterém je ve správci úloh vidět všech 128 vláken.Je logické, že nemohla být při vývoji opomenuta ani operační paměť, na kterou nový procesor klade velké nároky. Jsou tak k dispozici čtyři paměťové řadiče, díky kterým je možné použít až 16 paměťových slotů. Řadiče sice nejsou spojené přímo s procesorem, nicméně integrované buffery stoprocentně fungují a je tak možné použít i novou technologii DDR3. Vzhledem k tomu, že mají nejnovější paměťové moduly, které jsou pro počítače běžně k dostání, kapacitu 4 GB, je teoretická maximální paměť 16×4 GB, což je 64 GB. Navíc Intel uvádí, že jsou nové řadiče až 9 krát rychlejší než předchozí modely.
Zajímavostí je i možnost operativní opravy, kdy nová technologie, která je schopná vypínat jednotlivá jádra, umožňuje prodávat procesory se sedmi, či šesti jádry, kdy bude zbytek jednoduše vypnutý. To Intel udělal záměrně, protože se očekávají některé výrobní chyby a autoři si nemohou dovolit do doby, než budou napraveny, „pohřbít“ celou sérii. Doslova unikátní je pak funkce Advanced RAS – MCA Recovery, která opravuje případné menší poruchy jader, cache, či pamětí za provozu.*Autor článku : Jan Němec , Zdroj: PC WorldŽivě


Stručný popis našich servisních služeb pro opravy a servis počítačů : Servis PC , upgrade a rozšíření počítačů, instalace a ladění software do PC, opravy a výměna LCD obrazovek a monitorů pro počítače, výměna vadných dílů počítačů v rámci oprav za nové originální servisní díly , dodávky nových počítačů, servisní hotline pro opravny PC a software, opravy a servis všech typů závad počítačů a laptopů. Prodej originálních náhradních dílů pro PC. Opravy počítačů provádí naše PC opravna celoplošně pro celou ČR – odvoz a dovoz do druhého dne.Provádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médiíDoporučujeme skvělý PDA a mobilní telefon Samsung i8910 HD Omnia z dílny korejského výrobce mobilů.


Servis notebooků a PC počítačů opravy UPS monitorů kamer TV KVALITNÍ SERVIS

"Kvalitní servis PC


Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz