Kvalitní servis notebooků, počítačů, tiskáren, UPS a kamer s pokrytím celé ČR


Přihlášení

Chci objednat

Objednávka opravy
Svoz zdarma
Vaše zakázky
Chci pomoci
Eshop - náhradní díly pro notebooky


Časté závady u notebooků HP řady nx61xx a nc61xx

22.9.2008

hp.jpg

U notebooků řady HP nx6110, nx6120, nx6125, nc6110, nc6120, nc6125 i u dalších příbuzných typů se projevují velmi často pro tuto řadu typické závady :

  • hlášení Windows o přepětí na USB portu
  • zatuhávání systému
  • nefunkční systémové hodiny
  • občasná nemožnost zapnutí notebooku
  • jiné podivnosti v chování notebooku
Notebooky HPNotebooky HPNotebooky HPNotebooky HP

Příčinou jsou obvykle nekontakty mezi čipy a základní deskou, které jsou zaviněny chybně navrženou kombinací rozložení pájecích kontaktů na základní desce a na čipech.

Po různě dlouhé době pak dochází k utržení některého z kontaktů a vzniku studeného spoje mezi čipem a deskou.
Jelikož čipy jsou v provedení BGA (tedy s kontakty ukrytými pod vlastním čipem), nelze jednoduše provést opravu nekontaktu prostým propájením. Je nutné provést reflow čipu na speciálním pájecím BGA zařízení, často je nutná i jeho výměna za čip nový, pokud došlo k utržení pájecí plošky na čipu.
Pro naše zákazníky provádíme úspěšné opravy těchto závad v ceně 4200 Kč + DPH se zárukou 6 měsíců na celou desku. Pokud není oprava úspěšná, provede se výměna celé desky za jinou plně funkční za cenu 4780 Kč + DPH (vadná deska se pak nevrací)


Notebooky uvedené řady jsou mezi uživateli notebooků HP velmi oblíbené a až na výše uvedené problémy nemají slabá místa – naopak je lze řadit mezi velmi povedené modely vyznačující se nejen dobrým designem, ale i vcelku slušnou robustností a odolností proti opotřebení. Než tedy notebook při prvním příznaku problémů zahodíte, pouvažujte, jestli Vám nemůže ještě dlouho sloužit k Vaší spokojenosti.

První pomoc pro Váš notebook HPProvádíme servis notebooků v servisním centru ABAX , který patří mezi největší notebook servis opravny v ČR. Vlastními pracovníky poskytujeme profesionální opravy jakýchkoli závad notebooků, především servis Acer na notebooky Acer, servis Asus na notebooky Asus, servis HP na notebooky HP, servis Sony na notebooky Sony, servis Fujitsu na notebooky Fujitsu , servis Msi na notebooky MSI, servis Dell notebooků Dell , servis Lenovo notebooků Lenovo a IBM a opravy notebooků všech ostatních značek. Rovněž poskytujeme službu záchrana dat z HDD a jiných médií
Copyright © 2008 Softima s.r.o. & ABAX SERVISNÍ CENTRUM s.r.o. | NAVRCHOLU.cz